Kokosy, které pro vás máme, kupujeme od špičkové české firmy, která jako první na trhu odstartovala dovoz mladých kokosů do Čech.

Zakladatel firmy Mladý kokos Filip Říha se poprvé s čerstvými mladými kokosy setkal v Thajsku po ošklivé nehodě na motorce. Kokosy mu pomohly dostat se z opravdu tragického zdravotního stavu zpět do formy! Dnes už  po nehodě nemá žádné následky. Doslova září zdravím! A to jen díky kokosům a půstům! Z Thajska se po vyléčení vrátil do Čech, ale začínaly mu scházet mladé kokosy. V českých obchodech totiž byly k dostání pouze hnědé kokosy, které nebyly pro Filipa dostatečně osvěžující a hydratující, jako ty mladé. A tak se rozhodl, že vymyslí způsob, jak mladé kokosy dostat i na náš trh!


Jaký je rozdíl mezi hnedým a mladým bilým kokosem?

Pokud je kokos na palmě v rozmezí 5-8 měsíců, zůstává zevnějšku zelený. Takový kokos se nazývá „mladý kokos.“ Je plný vody a dužnina neboli kokosové maso je ještě šťavnaté.

Když se nechá kokos dozrát 12 a více měsíců, vnější barva se změní na hnědou a dužnina uvnitř ztvrdne a kokos se poté označuje jako „hnědý kokos„, nebo také „starý“ či „dospělý kokos„. To je ten, co se dá běžně koupit v supermarketech za pár (max. desítek) korun.


Proč se o Mladém kokosu stále víc a víc mluví?

  • složení kokosové vody je hodně podobné složení lidské krevní plazmy
  • kyselina panthenolová v něm obsažená skvěle snižuje stres
  • kombinace draslíku a hořčíku podpoří krevní oběh, vyrovná tlak a posílí činnost srdce
  • voda nemá žádné tuky ani cholesterol
  • udržuje správné pH
  • má regenerační funkci „Na zranění, jizvy, pleš a imunitu dračí, denně vypít jeden kokos stačí“
  • obsahuje antioxidanty a kyselinou laurovou a cytokininy a to všechno zpomaluje stárnutí
  • funguje jako přírodní isotonický iontový nápoj pro aktivní sportovce

Nejnovějším produktem od firmy Mladý kokos je tzv. mražené masíčko o hmotnosti 250g zmražené dužiny z mladého kokosu! Seženete ho u nás spolu s kokosovou vodou v lahvičce!

Od ledna se navíc sortiment výrobků firmy rozroste! Přibydou například raw kešu oříšky, raw malinové chipsy, raw salted caramel chipsy a chipsy uzené, raw caramel jerky chutnající jako slaný karamel, thajské jerky, kokosové máslo, kokosový nektar, kokosový ocet, divoký palmový nektar a kokosová omáčka aminos. Vitarka vám tyto produkty od ledna ráda poskytne!

Prozkoumejte sami důkladněji odkud naše mladé kokosy pochází! http://www.mladykokos.cz/

 

Share Your Thought