Na popud stále roustocího zájmu o naše čerstvě lisované šťávy (několik z vás si šťávy nechává dovézt až domů), jsme se rozhodli, že od 5. dubna zahájíme  Třídenní šťávový detox! Počínaje dubna každou středu, čtvrtek a pátek pro vás budeme připravovat ovocné a zeleninové šťávy, které si buď v tyto dny každé ráno ve Vitarce vyzvednete, nebo vám je doveze kurýr.

17761744_10208838942391052_422054855_o

Každý zákazník v rámci šťávového detoxu obdrží denně tři 500 ml šťávy a to ke snídani, k obědu, k večeři a dvě 350 ml svačiny. Veškeré obaly, do kterých vám šťávu nalijeme, jsou ekologicky rozložitelné, vegan a bez obsahu BPH škodlivých hormonů.

Navíc ZDARMA v každém z našich tří šťávových balíčků naleznete RAW kokosovou vodu v lahvičce v hodnotě 79,–. Celkem od nás tedy získáte 3 raw kokosové vody jako bonus!

Výsledek obrázku pro mlady kokos v láhvi

K přípravě šťáv používáme šnekový odšťavňovač KUVINGS B9000, Samozřejmostí je poskytnutí zákazníkům co nejčerstvější a nejkvalitnější šťávy, a proto všech 5 porcí pro daný den připravujeme brzy ráno.  Zákazník si je vyzvedne mezi 9:00 – 11:00 h. Pro ty, kteří nemají možnost si v tuto dobu do Vitarky pro šťávy přijít, je možné si nechat balíček šťáv na daný den přes Dámejídlo dovézt.

Snídaňová ranní šťáva je vylisovaná z ovoce. Svačina je jedna ovocná a jedna zeleninová. K obědu a k večeři pak převažují zeleninové šťávy.

Veškerou naši recepturu jsme předem pečlivě promysleli, vyzkoušeli, ochutnali, a tak se můžete spolehnout, že si na našich štávách pochutnáte.

Abychom navíc podpořili efekt detoxikace a zároveň vyživili tělo všemi potřebnými živinami, přidáváme do každé půllitrové šťávy jednu superfood potravinu (viz. níže).

Všichni zájemci o Třídenní šťávový detox, kteří si budou vyzvedávat balíček šťáv od středy do pátku ve Vitarce v ranních hodinách, jej mohou alespoň den předem zaplatit buď osobně v hotovosti přímo u nás, nebo zašlou částku 1.400 Kč tři dny předem na bankovní účet (tak, abychom platbu obdrželi v pondělí).

 

Částku zasílejte na náš účet číslo 1475061012/3030, jako specifický symbol uveďte prosím své jméno, příjmení, přibližný čas vyzvednutí a e-mailovou adresu, na kterou vám potvrdíme platbu.

 

Zákazníci, kteří si přejí doručit domů detox balíček každé ráno, si jej objednají prostřednictvím Dámejídlo. Každý detox balíček je nutné objenat ještě den předem (stačí večer) jako objednávku na další den ráno. Cena včetně rozvozu za 1 den je 623 Kč

 

 

Námi přidávané SUPERFOOD potraviny v RAW kvalitě jsou: 

Achiote

SONY DSC

Achiote je keř hojně se vyskytující ve Španělsku a Portugalsku. Jeho ostny porostlé červeno-oranžové srdčité váčky na konci větví ukrývají přibližně 50 semen. Domorodé kmeny v deštných pralesích používaly a dodnes používají semena k pomalování těl a barvení látek.

Achiote se využívá při nejrůznějších onemocnění močových cest, ledvin nebo prostaty. Dále také při léčbě jaterních a žaludečních obtíží.

Má účinky antibakterialní, antidysenterický, antigonorrhealní, antioxidační, je antiseptický, antitussivní (proti kašli), astringentní, cicatrizační (rány hojící), depurativní (čistí krev), diuretický (močopudný), expektorační (podporuje vykašlávání), hepatoprotektivní (chrání jaterní tkáň), hyperglycemický, hypoglycemický.

 

Yacon sirup

y.smallanthus

Andská rostlina dorůstající až 2 metry výšky. Její nejdůležitější částí jsou podlouhlé bulvy připomínající brambory.  Obsahují cca 20 cenných aminokyselin, vlákninu, draslík, vápník, hořčík, železo a fosfor, karoten, vitamíny A, B1, B2, C a enzymy.

Sirup z yaconu je nízkokalorický a je výborným sladidlem pro diabetiky a dietní stravování. Je rovněž dokonalým prostředkem snižujícím chuť k jídlu. Také díky vlastnostem snižujícím hladinu tuků pomáhá při otylosti a redukčních dietách. Díky unikátnímu složení obsažené fruktozy nezvyšuje hladinu glukozy v krvi.

Rostlina zpomaluje procesy stárnutí, mimo jiné i viditelné efekty stárnutí pokožky. Může způsobit, že se budeme nejen mladě cítit, ale i mladě vypadat.

(Zdroj: http://www.zdravizperu.cz/yacon)

 

Dračí krev

Dragon trees at Dixam plateau Socotra Island Yemen1467983533-draci-krev8a5644073

Po naříznutí kůry vysokého štíhlého strumu Sangre de Drago rostoucího v Andách, vyteče hustá tekutina temně červené barvy, připomínající krev. Tato tekutina obsahuje důležitý taspin – alkaloid s účinky hojivými, protizánětlivými a antibakteriálními, mající vliv na hojení ran a chránící žaludeční sliznici. Další složky působí protivirově a proto je užívání doporučeno v případě viróz dýchacích cest, oparů a virových zánětů jater typu A a B. Pryskyřice má silné svírající vlastnosti a je tedy využívána při průjmech (různého původu) a jako pomocný prostředek při AIDS.

(Zdroj: http://www.zdravizperu.cz/sangre-se-drago)

 

Avokádový olej

rsz_dollarphotoclub_71669964

Stejně jako plody avokáda se i olej může užívat vnitřně ke snižování cholesterolu, při chorobách jater a močových cest. Příznivě působí při vyčerpání, neuróze a v rekonvalescenci.

Avokádový olej zlepšuje vstřebávání důležitých živin, snižuje cholesterol a zlepšuje zdravotní stav srdce, zmírňuje příznaky artritidy, působí preventivně proti onemocnění dásní, zlepšuje stav kůže a podporuje hojení ran. Dále neutralizuje volné radikály a obsahuje velké množství luteinu – antioxidantu, který zlepšuje zrak.

 

Maca

http://img.prirodnidoplnky.eu/images/Maca-powder-and-root.jpg
Je nazývána peruánským „ženšenem“.  Po staletí byla maca pro místní obyvatele základní součástí stravy, posilující organismus, zvyšující odolnost proti chladu, náhlým změnám počasí i nedostatku kyslíku souvisejícího s nadmořskou výškou. Je zdrojem látek posilujících stavbu a vytrvalost pohybového ústrojí.  Maca je prostředkem ke zvýšení fyzického výkonu i duševní kondice, dále mírní vedlejší účinky chemo a radioterapie, urychluje růst vlasů po chemoterapii a pomáhá organismu k rychlejšímu návratu síly.

Maca je ceněna i americkou NASA, která ji zařadila jako součást stravy kosmonautů.

(Zdroj: http://www.zdravizperu.cz/maka–maca)

Mladý ječmen

Když ječmen klíčí a roste, získává nesmírné množství živin a energie ze země, vzduchu, vody a slunce. Mladý ječmen je proto přímo nabitý těmito látkami.

PH_13_10_21_Zeleny_jecmen_3

Je vhodný pro:

 • léčení kožních onemocnění ( kůže je zrcadlo zdraví )
 • chudokrevnost a potíže s krevním obrazem
 • Crohnovu chorobu a Ucelózní kolitidu
 • diabetiky- pomáhá upravovat hladinu cukrů v krvi
 • pomáhá v boji s nadváhou
 • potíže s vyprazdňováním
 • doplnění živin při půstu
 • posílení imunity
 • předcházení civilizačních nemocí
 • prevenci rakovinných onemocnění
 • odstranění nebo zmírnění deprese
 • zlepšení spánku
 • cévní a srdeční potíže

(Zdroj: http://www.zelenemenu.cz/mlady-jecmen.html)

 

 

Share Your Thought